Hüseyin Çağrı DURAK

Belpa A.Ş. Genel Müdürü

ÖZGEÇMİŞ

1980 yılında Erzurum'da doğan Hüseyin Çağrı DURAK, ilk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Orta okul yıllarında Bahçelievlerde açılan Bel-Pa Buz Sarayı’nda Buz  Hokeyine gönül vermiş ve üniversite öğrenimine kadar ABB Buz Hokeyi takımında oynamıştır.  Doğu Akdeniz  Üniversitesi Uluslararası ilişkiler  bölümünden mezun olan DURAK, Avrupa Birliği Modeli ve Birleşmiş Milletler Modeli adında iki adet simülasyon projesi gerçekleştirmiştir.

Kıbrıs’ta bulunan  Bilardo Birliğinin Federasyon haline gelmesini sağlamıştır. Ahmet Yesevi Vakfı’nda Bilim ve Eğitim Kümelerinde çeşitli kişisel gelişim eğitimleri almış, vakıf bünyesinde Türk Dünyası Birliği Simülasyon Modeli Projesini gerçekleştirmiştir. Daha sonra Ankara Kent Forumu derneğinde (Ankafor) kuruculuk ve yöneticilik yapmıştır.

TBMM Dış İlişkiler Protokol Müdürlüğünde staj yaptıktan sonra, Otomotiv, İnşaat,  Yapı Malzemeleri ve Reklam sektörlerinde satış müdürlüğü, bölge müdürlüğü ve temsilcilik görevlerinde bulunmuştur. 2020 Ekim ayından beri ABB Bel-Pa A.Ş. şirketinde Genel Koordinatör olarak çalışan Hüseyin Çağrı Durak,  Ekim 2022 tarihinde Bel-Pa A.Ş. Genel Müdürlüğüne atanmıştır.